תחומי מומחיות

סימון שבילים.jpg

הדרכת הורים בגישת ACT

ממוקדת ערכים וקבלה רגשית

כהורים אנו שואפים לגדל את ילדינו בהתאם למה שאנו מאמינים שחשוב בחיים ושישרת אותם בהמשך דרכם. עם זאת, לעיתים קרובות הורים נתקלים בפער בין השאיפות והערכים ההוריים לבין המציאות, הכוללת מערכת יחסים לא פשוטה עם הילד, קשיים שעמם הוא מתמודד, או התנהגות שאינה רצויה.
אני מאמינה שהדרכת הורים קצרה וממוקדת, עשוייה לפתור פעמים רבות מצבים רגשיים/התנהגותיים מורכבים אצל ילדים, כמו גם בעיות הקשורות לקשר בין הילד להוריו.

Hands holding young plant with soil.jpg

טיפול פסיכולוגי לילדים ובני-נוער במגוון גישות טיפוליות

אני מאמינה שטיפול פסיכולוגי צריך להיות מותאם באופן ספציפי לצרכים של המטופל ומשפחתו, להוביל לשינוי משמעותי במציאות חייו או בעולמו הפנימי של המטופל ולסייע לו לצמוח כאדם עצמאי. לפיכך אני מקפידה להתעדכן בידע מקצועי ומוסמכת לטיפול במגוון גישות, כאשר הגישה העיקרית שאני עובדת על פיה היא הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי.

אנשים מטושטשים.jpg

מיומנויות חברתיות

וטיפול בחרדות חברתיות

בעיות חברתיות אצל ילדים מהוות מקור לסבל ומצוקה רבים. כאשר הורים פונים בנוגע לקושי חברתי של הילד, חשוב לפני הכל להעריך את מוקד הקושי - האם לילד חסרה הבנה חברתית וכישורים חברתיים, או שקיימת חרדה חברתית שפוגעת בתפקודו בתחום זה. בהתאם לכך יותאם לו סוג הטיפול.

Tiger walking .jpg

טיפול ביופידבק לחרדת בחינות לתלמידים וסטודנטים וחרדות ספציפיות נוספות

ביופידבק הוא כלי טיפולי, המאפשר למטופל לראות על מסך מחשב את תגובותיו הפיסיולוגיות (למשל את רמת העוררות הגופנית) ובאמצעות זאת ללמוד לשלוט בהן ולשנות אותן.
בטיפול ביופידבק בחרדות, אני מסתמכת על כלים של הטיפול הקוגנטיבי התנהגותי - CBT  כמו למידה של הרפיות וטכניקות לשליטה במחשבות שליליות, כאשר השימוש במערכת הממוחשבת מהווה ערך מוסף שמייעל את היכולת של המטופל ללמוד להרפות ומשלב אלמנט של משחקיות והנאה.

Conceptual symbol of human hands making

טיפול מערכתי ב-ADHD

ילדים המתמודדים עם ADHD - הפרעת קשב וריכוז, נאלצים להתמודד עם ההשלכות הנרחבות של ההפרעה על מגוון תחומים בחייהם, ובהם: התחום הלימודי, החברתי והמשפחתי. כמו-כן, לעיתים מתפתחות בעיות רגשיות ו/או התנהגותיות הנלוות לכך. 
אני מאמינה שמענה נכון לילדים אלה ולמשפחותיהם צריך לכלול את מגוון ההיבטים שעמם הם מתמודדים ולפיכך אני מציעה התייחסות מערכתית עוטפת  ותומכת.

Girl with Windmill Toy

שיפור הויסות הגופני והרגשי אצל ילדים

ילדים צעירים מתקשים פעמים רבות לשלוט ברגשותיהם, חלקם נוטים להגיב למצבים יומיומיים בתגובה רגשית לא פרופורציונלית, מתפרצים בזעם, פועלים בלי לחשוב או מראים שינויים קיצוניים במצב-הרוח.
דפוס זה עשוי לחלוף מעצמו ככל שהילד מתבגר והופך בשל יותר. אולם, כאשר הדפוס נמשך ופוגע בתפקודו היומיומי  של הילד, כמו-גם משפיע על הקשרים החברתיים שלו ועל היחסים במשפחה - מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי.  
טיפול זה מתאים גם לילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז ולילדים המתמודדים עם סימפטומים פסיכו-סומטיים.

טיפול ואבחון לילדים מחוננים ומשפחותיהם

ילדים מחוננים מהווים אוכלוסיה ייחודית, בעלת מאפיינים וצרכים מורכבים. מדובר בילדים בעלי יכולת אינטלקטואלית כללית גבוהה מאוד, חשיבה "מחוץ לקופסא", סקרנות רבה, גמישות מחשבתית ויכולת אוטודידקטית מפותחת.

 יחד עם זאת, לא פשוט להיות ילד מחונן, החוויה העצמית של ילדים אלה היא מורכבת והמסגרת ה"רגילה" פעמים רבות לא עונה על הצרכים שלהם, מה שיוצר פתח לקונפליקטים ואף לקשיים תפקודיים.

יש חשיבות רבה לכך שאנשי מקצוע שעובדים עם אוכולוסיית המחוננים בתחום האבחון והטיפול יכירו לעומק את המאפיינים הללו.

Happy smiling kid in glasses is going to

התערבות במסגרת החינוכית

כפסיכולוגית חינוכית אני מאמינה שהילד הוא חלק בלתי נפרד מסביבתו, ובכלל זאת הסביבה הבית ספרית ולכן אני מציעה לשלב, במידת הצורך, קשר שלי עם המסגרת החינוכית, על מנת להרחיב את  מעגל ההשפעה של הטיפול ו/או האבחון.